Pożegnali przedszkole... undefined

Pożegnali przedszkole...

Pożegnamy przedszkole,
pokłonimy się szkole,
nową drogą pójdziemy odważnie.
Rozkołyszą się drzewa,
ptak radośnie zaśpiewa
i będziemy wyglądać poważniej.

27 czerwca o godzinie 09.45 w sąsiedniej placówce - Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Wieruszowie odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego dzieci uczęszczających do Publicznego Samorządowego Przedszkola nr 3. Uroczystość rozpoczęła dyrektor Iwona Hojczyk. Powitała wszystkich zgromadzonych gości, podsumowała miniony rok szkolny i zaprosiła na część artystyczną przygotowaną przez dzieci z przedszkola. Przedszkolacy deklamowali wiersze i śpiewali piosenki. Uroczystość już tradycyjnie zakończyła się reprezentacyjnym tańcem polskim – Polonezem – w wykonaniu starszaków.

Występy przedszkolaków bardzo podobały się zgromadzonej publiczności, o czym świadczyła ich uwaga i aplauz. Łzy wzruszenia, chwile refleksji i wspomnień przeszłości oraz zachwyty podziwu dla umiejętności wychowanków przedszkola przeplatały się z brawami i uśmiechami widzów.

Słowa wdzięczności można było usłyszeć od rodziców, którzy bardzo gorąco podziękowali za kilkuletni trud wychowania, opiekę i rozwijanie samodzielności i umiejętności swoich dzieci. Wszystkie dzieci otrzymały na pamiątkę dyplomy ukończenia przedszkola wraz z tablem i upominki. Przedszkolaki pożegnały się ze swoimi kolegami i paniami, młodsze tylko na czas wakacji, a starsze pomimo, że żegnali się z przedszkolem na zawsze, to obiecali wspominać i odwiedzać nas czasami.

Foto: Henryk Matusiak
02.07.2014