Pożegnania nadszedł czas  undefined

Pożegnania nadszedł czas

20 czerwca nastąpił ten uroczysty i długo wyczekiwany dzień przez wszystkie starszaki w naszej grupie ... zakończenie roku. Zakończenie roku przedszkolnego to jedna z ważniejszych chwil w życiu każdego młodego człowieka. Dla jednych ta chwila oznacza po prostu wakacje, jednak są również przedszkolaki, dla których zakończenie roku oznacza pożegnanie z przedszkolem, a co za tym idzie, rychłe przywitanie ze szkołą. Od 1 września naukę w szkole rozpocznie 19 dzieci : Amelia, Zosia, Hania, Kuba, Szymon, Maksymilian, Dawid, Zuzia, Julia, Lena, Roksana, Dominik, Michał, Weronika, Martyna, Wiktoria, Nikola, Bartek, Laura. Ostatkiem sił, lecz z dużym entuzjazmem, przedszkolaki przygotowały dla Rodziców program artystyczny.
Na początku wręczono nagrodę dla Julki Sorek, która zajęła 3 miejsce w konkursie na zbiórkę makulatury.
Uroczystość rozpoczęliśmy jak na prawdziwych absolwentów przystało od poloneza, następnie dzieci recytowały wzruszające wierszyki, śpiewały piosenki o ,, Ukochanym Przedszkolu" , chłopcy niczym prawdziwi dżentelmeni zatańczyli do piosenki z filmu ,, Vabank". Na zakończenie dziewczynki zaprezentowały pokaz baletu do piosenki ,, Jezioro Łabędzi". Przedszkolaki z grupy młodszej pożegnały starszych kolegów wierszykami, piosenką oraz wręczyły absolwentom balony. Następnie Pani Marta przedstawiła osiągnięcia dzieci w konkursach gminnych oraz miejskich. Pani Wicedyrektor Joanna Konkel wręczyła dzieciom książki, dyplomy, natomiast przewodnicząca Rady Rodziców Pani Sylwia obdarowała dzieci rożkami słodkości. Rada sołecka oraz Pani dyrektor również wręczyły absolwentom słodkie upominki.Na zakończenie Pani Wicedyrektor wręczyła podziękowania za zaangażowanie społeczne w życie przedszkola Pani: Agnieszce Dąbrowskiej, Monice Świstak – Hibner, Danucie Walczak, Robertowi Rojewskiemu, Agacie Nicińskiej, Iwonie Ciesielskiej, Julii Chojnackiej, Sylwii Stępniak, Katarzynie Sorek, Barbarze Majrowskiej, Danucie Kośce, Paulinie Szewczyk.
Dzieci w tym dniu przygotowały również piękną niespodziankę dla swojej Pani zaśpiewały piosenkę na pożegnanie, następnie wręczyły kwiaty oraz upominki. Pani Marta wzruszona dziękowała dzieciom- za codzienny uśmiech i radość, za entuzjazm i spontaniczność – za możliwość pracy z nimi przez okres wspaniałych 3 lat.

Drodzy Rodzice, Dziękujemy Państwu za rok owocnej współpracy, za wspólnie spędzone chwile na uroczystościach przedszkolnych. Dziękujemy wszystkim Państwu za ogromne zaangażowanie w życiu przedszkola. Absolwentom życzymy sukcesów i nowych przyjaźni. Niech w dalszej edukacji nadal towarzyszy Wam: zabawa, uśmiech i radość z osiągania nawet najmniejszych sukcesów. Wszystkim życzymy szalonych wakacyjnych przygód.
20.06.2018
Marta Roguska-Roszak