Poznajemy Chiny undefined
Dzień Kota

Poznajemy Chiny

W czwartek nasi podróżnicy "odwiedzili" Chiny - kraj tak bardzo odmienny od naszego. Najpierw zapoznaliśmy się z prezentacją, na podstawie której poznaliśmy krajobraz tego kraju, rośliny jakie tam się uprawia, charakterystyczne stroje. Następnie korzystając ze zmysłu dotyku i wzroku, określaliśmy kolor, kształt i zapach kurkumy, imbiru, orzeszków ziemnych i ryżu. Dzieci próbowały nauczyć się jak jeść ryż pałeczkami, ale okazało się to nie lada trudnym zadaniem. Piliśmy chińską zieloną herbatę. Dowiedzieliśmy się też, że puszczanie latawca, ping- pong oraz domino to ulubione zabawy chińskich dzieci. Podróż do Chin nie byłaby pełna bez nauki języka – przecież kto chce poznawać obce kraje, musi nauczyć się porozumiewać z mieszkańcami. Tak więc, nauczyliśmy się kilka prostych słów po chińsku. A na koniec pożegnaliśmy się z tym krajem ich gestem, czyli ukłonem. Już teraz zapraszamy do kolejnego kraju jakim jest.....Japonia.
03.11.2017
Anna Kukla