Poznajemy drzewa z naszego ogrodu

W środę średniaki przybliżały sobie środowisko przyrodnicze naszej doliny. Jesień to wspaniała pora roku, która sprawia, że nasz mały park jest miejscem odkryć i bogactwem darów natury. Dzieci obserwowały drzewa i krzewy. Nazywały je, dzieliły je na drzewa liściaste i iglaste. Zwróciliśmy uwagę na różnice w wyglądzie liści. Określaliśmy kształt, barwę i ich wielkość. Podziwialiśmy jesienny koloryt. Przedszkolaki obserwowały oznaki jesieni, rozpoznawały drzewa i ich owoce. Szukaliśmy skarbów jesieni i znaleźliśmy je. Okazały się nimi wielobarwne liście, lśniące kasztany, żołędzie i szyszki. Piękna złota polska jesień zagościła u nas na dobre. Wystarczyło się tylko rozejrzeć , aby można odnaleźć oznaki tej najbardziej kolorowej pory roku.