Poznajemy nowoczesne pomoce interaktywne dla przedszkolaków undefined

Poznajemy nowoczesne pomoce interaktywne dla przedszkolaków

W ramach współpracy z wydawnictwem MAC nasze przedszkolaki brały udział w niezwykle interesujących zajęciach z wykorzystaniem MAGICZNEGO DYWANU / wersja FUN wraz z pakietem gier dla przedszkoli i klas 1-3/.

Jest to interaktywna pomoc dydaktyczna dedykowana do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych.

Zabawa i nauka z jej wykorzystaniem rozwija u dzieci dużą motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość i szybkość reakcji. Interaktywny dywan to zintegrowany system czujników ruchu, który zawiera w sobie projektor, komputer oraz tablicę interaktywną. Jego funkcjonalność umożliwia szerokie spektrum zastosowania w każdym pomieszczeniu, na jasnym, jednolitym podłożu. Obraz wyświetlany ze specjalnie zaprojektowanego rzutnika tworzy "wirtualny, magiczny dywan", na którym dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym przeżywają wspaniałe przygody, począwszy od gier i zabaw ruchowych po edukację poznawczą ze wszystkich dziedzin wiedzy. Dziecko podczas zabawy ingeruje w jej tok za pomocą ruchów rękami lub nogami. Wymiary interaktywnego dywanu to ok. 2 x 3 m. Zaletą tej pomocy jest wyjątkowa łatwość w obsłudze - nauczyciel steruje urządzeniem przy użyciu pilota (zasada działania jest taka sama, jak w przypadku pilota do TV). Zalety korzystania z Magicznego Dywanu są liczne, ale dywan ma jednak jedną wadę jest bardzo drogi. Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości budżety placówek oświatowych pozwolą na solidne zakupy.
Albo... może znajdzie się jakiś Św. Mikołaj, który zrobi przedszkolakom wielka niespodziankę?....
22.12.2016
Wieslawa Dudek