Poznajemy pracę pocztowca. undefined

Poznajemy pracę pocztowca.

7 czerwca gościliśmy w przedszkolu panie pracujące w Urzędzie Poczty Polskiej w Chrzanowie. Pani Monika, prywatnie mama Pawła, wraz z towarzyszącą Jej panią Anną przybliżyły przedszkolakom zadania, jakie w ramach obowiązków służbowych wykonują pracownicy poczty.
Panie wytłumaczyły przedszkolakom m.in. jakie sprawy można załatwić w urzędzie pocztowym, w jakich miejscach należy wpisać adresata i nadawcę, dlaczego na listy trzeba naklejać znaczki, jak wypełnia się przekaz pocztowy na paczkę.
Panie zademonstrowały dzieciakom różnorodne kartki pocztowe oraz pieczątki, których przybijanie we wskazanych miejscach stanowiło dla dzieci super zabawę. Starszaki miały okazję wykazać się znajomością własnego adresu, przy okazji samodzielnego adresowania listów.
Goszczące pracownice poczty, poza nowymi wiadomościami o pracy poczty, zostawiły przedszkolakom różnorodne materiały, które będą mogli wykorzystać podczas zabaw tematycznych.
Pani Monice i pani Annie bardzo dziękujemy za wizytę.
Wieslawa Dudek