Poznajemy pracę POLICJI undefined

Poznajemy pracę POLICJI

25 października w naszym "Bezpiecznym Przedszkolu" gościliśmy panów Policjantów z Komendy Policji w Trzebini. Na wstępnie spotkania pan dzielnicowy Dariusz Szkodziński i towarzyszący mu inspektor Ryszard wyjaśnili przedszkolakom na czym polega ich praca, zademonstrowali umundurowanie oraz elementy wyposażenia policjanta, takie jaki identyfikator, odznaka, kajdanki i broń.
Policjanci sprawdzili, czy przedszkolaki znają numery telefonów alarmowych oraz czy wiedzą, jak i kiedy należy szukać pomocy u policjanta. Dzieci przypominały sobie teoretycznie w jaki sposób należy zachowywać się na chodniku oraz jak należy przechodzić przez ulicę. Istotne było również wyjaśnienie, w jaki sposób należy zachowywać się w stosunku do nieznajomych. Przedszkolaki utrwalały wiadomości na temat zachowania bezpieczeństwa w rożnych sytuacjach w domu oraz w przedszkolu. Zadawały pytania oraz odpowiadały na pytania gości, m.in. na temat pojazdów uprzywilejowanych.
Końcową atrakcją tego pouczającego spotkania było szczegółowe oglądanie radiowozu policyjnego wraz z wejściem do jego wnętrza, ci szczególnie podobało się przedszkolakom. Wizytę na zakończono podziękowaniami i wspólnym zdjęciem.
Obu panom Policjantom pięknie dziękujemy za wizytę.
Wieslawa Dudek