Poznajemy  zawód "KOSMETYCZKA" undefined

Poznajemy zawód "KOSMETYCZKA"

Już od najmłodszych lat dzieci poznają środowisko społeczne, w jakim żyją. Istotnym jego elementem jest środowisko pracy, dlatego dzieci w przedszkolu zapoznawane są z rożnymi zawodami.
Dzisiaj pani JOANNA - kosmetolog, przybliżała naszym starszakom zawód kosmetyczki.
Na wstępie ogólnie omówiła, czym zajmują się na co dzień kosmetyczki. Natomiast szczegółowo przedszkolaki zapoznały się z "onkluzją", czyli zabiegami na dłonie.
Pani Joanna wykonała każdemu ze starszaków gruboziarnisty pilling z naturalnych składników - cukier, miód, cytryna. Następnie nałożyła na dziecięce dłonie serum, demonstrując przy tym, jak wykonuje się masaż dłoni.
Kolejny punkt programu ucieszył zwłaszcza żeńską część grupy, ponieważ pani Joanna, zademonstrowała sposób nakładania lakieru na płytkę paznokciową palców dłoni.
Cukierkowe, pastelowe kolory przypadły do gustu każdej młodej damie, dlatego prosimy rodziców o wyrozumiałość-
- dzisiaj dziewczynki pochwalą się w domu profesjonalnie wykonanym manicure.
Wieslawa Dudek