Poznajemy zawody undefined

Poznajemy zawody

W miesiącu marcu postanowiliśmy z przedszkolakami skupić się na poznawaniu różnych zawodów.Na początku dzieci zastanawiały się nad pytaniem kim będą w przyszłości? Wymieniały między innymi takie zawody jak: fryzjerka, policjant, strażak, pielęgniarka, nauczycielka, lekarz.

W celu ich przybliżenia zorganizowaliśmy spotkania z rodzicami, a także z innymi osobami wykonującymi ciekawe zawody, udaliśmy się też na spacery do wielu ciekawych miejsc.

Nasze przedszkole odwiedził tata Mikołaja wraz ze swoim kolegą p. Zygmuntem którzy wykonują zawód listonosza. Mama Mai p. Kamila przekazała dużą wiedzę na temat witamin, a także zawodu jaki wykonuje czyli pielęgniarki. Na spacery udaliśmy się do salonu fryzjerskiego p. Ewy cioci Adasia i Zuzi. Pracę sprzedawcy poznały dzieci w sklepie wielobranżowym gdzie pracuje babcia Michałka i Julki. Dostaliśmy również zaproszenie do sklepu babci Jasia.

Spotkania były bardzo interesujące i pouczające. Na długo zostaną dzieciom w pamięci.

Ze względu na panującą niezbyt ciekawą pogodę nie dotarliśmy wszędzie tam gdzie chcieliśmy, ale w najbliższych miesiącach na pewno odwiedzimy jeszcze wiele ciekawych miejsc.
12.04.2013
Barbara Ostrowska