Praca z monitorem multimedialnym undefined

Praca z monitorem multimedialnym

Wraz z upływem czasu oraz postępem informatycznym również nasze przedszkole stara się dopasować do rzeczywistości i oczekiwań rodziców. Obecnie proponujemy dzieciakom ciekawe zajęcia z wykorzystaniem ekranów interaktywnych oraz tablicy multimedialnej, które są na wyposażeniu naszej placówki.
Głównym celem edukacji przedszkolnej jest nauka poprzez zabawę a praca z monitorem oprócz wartości edukacyjnych daje możliwość aktywnej rozrywki,którą dzieci uwielbiają.

To świetna pomoc wykorzystywana podczas zajęć dydaktycznych oraz w czasie zabaw dowolnych, gdzie dzieciaki uczą się i bawią równocześnie.
W czasie zabaw z monitorem dzieci : rysują, układają puzzle, ćwiczą analizę i syntezę wzrokową, piszą litery oraz rozwijają spostrzegawczość podczas gier i zabaw specjalnie dobranych do danej grupy wiekowej.
To nowoczesne osiągnięcie technologii jest nieocenioną pomocą dydaktyczną, która pozwala dzieciom poznać to, czego nie mogą zobaczyć w rzeczywistości.

Sylwia Mikulska