Próbna ewakuacja undefined
Dzień Strażaka

Próbna ewakuacja

10 maja w naszym przedszkolu miała miejsce próbna ewakuacja, została ona przeprowadzona przez Strażaków OSP Kobiernice.
W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z pracą strażaka. Przedszkolaki dowiedziały się w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki, którym przyjechali zaproszeni goście. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Każde dziecko mogło obejrzeć wóz strażacki z zewnątrz, a także posiedzieć w środku.
Goście przygotowali różne atrakcje między innymi dzieci miały okazję pokonać tor przeszkód, lać wodę z węża strażackiego. Nasi dzielni przedszkolacy zostali obdarowani słodyczami. Dzieciaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę dotyczącą wielozadaniowej, odpowiedzialnej i pożytecznej pracy strażaka. Bardzo dziękujemy naszym Strażakom i zapraszamy za rok.
15.05.2016
Maria Mydlarz