Program edukacyjny ,,Mamo, tato wolę wodę!" undefined

Program edukacyjny ,,Mamo, tato wolę wodę!"

Po raz pierwszy w tym roku szkolnym nasze przedszkole brało udział w programie edukacyjnym ,,Mamo, tato wolę wodę!", promującym nawyk picia wody u dzieci już od najmłodszych lat.
Program ten realizowany był w dniach 26.-28.11.2013 r., podczas którego przedszkolaki wyruszyły w magiczną podróż ze Zdrojkiem. Dzieci poznały wiadomości dotyczące wody, a przede wszystkim jej znaczenia w życiu człowieka.
Wykonane były również różne doświadczenia z wodą, w których Promyczki chętnie brały udział. Promowany był także aktywny ruch, po którym należy pić dużo wody.
W przedszkolu stworzony został kącik, w którym znajduje się woda dostępna przez cały dzień dla dzieci. Przez 3 kolejne dni dzieci wykonywały prace plastyczne o tematyce wody. Natomiast w ostatnim dniu podsumowaliśmy nasze wiadomości zdobyte podczas realizacji programu oraz przedszkolaki otrzymały odznaki przypominające o nawyku picia wody, a dzieci które wykonały w domu prace o wodzie ze Zdrojkiem dostały dyplomy i drobne upominki. Od dziś wszystkie przedszkolaki wiedzą, że:
,,Każdy człowiek wie, że aby zdrowo żyć, trzeba:
- 5 posiłków dziennie jeść;
- ruszać się;