Projekt ,,Czytanie jest cool"-24.06.2016 undefined

Projekt ,,Czytanie jest cool"-24.06.2016

Zakończyliśmy w tym roku szkolnym projekt czytelniczy ,,Czytanie jest cool", rozpoczęty w lutym. Przypomnę że codziennie na jednej przerwie czytaliśmy książkę lub jej fragmenty.Czytali nauczyciele, uczniowie, ksiądz katecheta i zaproszeni goście.W czerwcu przeczytaliśmy 17 książek. Zgodnie z wiekiem i zainteresowaniami dzieci były to głownie bajki i baśnie, opowiadania przyrodnicze,wiersze i wierszyki.W tym miesiącu czytana też była Konwencja Praw Dziecka.
Biblioteka szkolna podsumowała czytelnictwo za cały rok szkolny i nagrodziła uczniów najlepiej czytających w każdej klasie.Nagrody otrzymały:
1.Ewa Świacka z kl.I - 60 przeczytanych książek
2.Weronika Wasilewska z kl.II - 46 przeczytanych książek
3.Monika Czyżyk z kl.III - 36 przeczytanych książek
Nagrody i dyplomy wręczyła też naszym uczniom Pani bibliotekarka z Filii Biblioteki Publicznej.Otrzymali je:Monika Czyżyk,Weronika Wasilewska i Anna Kulbacka.
Przez cały rok szkolny nasi uczniowie przeczytali 501 książek i książeczek, co daje średnio na ucznia ponad 18 książek.Wynik jest imponujący. Brawo,Wy ! Duża w tym zasługa nowych i kolorowych książek, zakupionych w ramach rządowego projektu,, Książki naszych marzeń"To one przyciągnęły dzieci do biblioteki, ale też i różne akcje szkolne, propagujące czytelnictwo.Wiele razy pisałam o nich na tej stronie internetowej.
Biblioteka szkolna będzie czynna w wakacje - 11 lipca i 11 sierpnia od 9.00 do 12.00. Wszystkich chętnych zapraszamy.
28.06.2016
Jolanta Czyżyk