Projekt czytelniczy - Podróż przez Krainę Baśni i Bajek undefined

Projekt czytelniczy - Podróż przez Krainę Baśni i Bajek

Nasi uczniowie lubią bibliotekę szkolną.Odkąd pojawiły się w niej nowe , kolorowe książki zaglądają tam często.Dziewczynki chyba chętniej, ale i chłopcy przychodzą po komiksy. Z nowych książek najchętniej są wypożyczane bajki, baśnie i legendy,ale też i poradniki typu ,,Prace z papieru dla starszaka i przedszkolaka". Jeżeli czegoś nie ma w szkolnej bibliotece to na przerwie biegną do Filii Gminnej Biblioteki Publicznej, znajdującej się w budynku szkolnym.Ostatnio odwiedzaliśmy Panią bibliotekarkę Halinę bardzo często.Realizujemy wspólnie projekt czytelniczy ,,Podróż przez Krainę Baśni i Bajek". Pani Halina prezentowała nam swoje nowości, czytała fragmenty ulubionych bajek,baśni i legend,pozwalała oglądać piękne ilustracje w książkach dla dzieci, pomagała i doradzała w wyborze lektury.Często też przychodziła do szkoły- uczestniczyła w akcji ,,Czytanie jest cool!", była jurorem w konkursach plastycznych i w konkursie recytatorskim.Dziś też była w szkole. W ramach realizacji projektu ,,Podróż przez Krainę Baśni i Bajek'' wspólnie z bibliotekarką szkolną Panią Alą przygotowały ciekawe zajęcia dla klas II- III i 0- I.Dzieci mogły pochwalić się, jak dobrze znają bohaterów ulubionych bajek i baśni, ich problemy i przygody.W kilkuosobowych zespołach rozwiązywały zagadki,krzyżówki, labirynty, a na koniec każda grupa wykonała piękną ilustrację.Efekty tej pracy można oglądać i podziwiać na górnym korytarz.Przypominam, że przez cały ten rok szkolny staraliśmy się przybliżać naszym uczniom kolorowy i tajemniczy świat bajek i baśni (przedstawienie o Jasiu i Małgosi, samodzielnie wykonane ilustracje do tej bajki,kolorowanka o Czerwonym Kapturku). Na zajęciach pozalekcyjnych i świetlicowych słuchaliśmy też bajek- samograjek (na płytach CD) lub oglądaliśmy na tablicy interaktywnej.Okazało się, że nawet maluchy doskonale znają treść bajek i baśni oraz imiona bohaterów.Zabawa była świetna. A skoro dzisiaj Dzień Dziecka była też słodka niespodzianka.Pani Halinie bardzo dziękujemy za pomoc i zgodną współpracę.
09.06.2016
Jolanta Czyżyk