Promowanie i kształtowanie zdrowego stylu życia w ramach akcji ,,Ćwiczyć każdy może"  undefined

Aktywność ruchowa i zdrowe nawyki żywieniowe to jeden z najistotniejszych elementów zdrowego stylu życia, a zarazem niezbędny element do prawidłowego rozwoju dziecka.

Zimowe zabawy na śniegu

Ruch na świeżym powietrzu to fajna zabawa. Dzieci uwielbiają ćwiczenia ruchowe, które wyzwalają w nich dużo energii.
Systematycznie zabieramy nasze pociechy do ogrodu przedszkolnego. Pomimo tego, że w tym roku nie spadło dużo śniegu, dzieci całkowicie oddały się zimowej zabawie wykazując się niezwykłą pomysłowością. Łopatki, szufelki w ruch i powstają różnorodne śniegowe figurki. Po skończonej zabawie przedszkolaki wracają z szerokimi uśmiechami na pyszny obiad.

Wiosenny spacer

21 marca dzieci z grupy Krasnoludki i Smerfy wybrały się na dłuższy spacer, mający na celu szukanie oznak wiosny. Maszerując dzieci podziwiały zmieniającą się przyrodę. Przedszkolaki zauważyły, że trawa zaczyna się zielenić, na drzewach widnieją pąki, słychać śpiew ptaków. Tak stąpając dotarliśmy na łąkę pełną wiosennych krokusów. Dzieci z zachwytem podziwiały te piękne okazy jednogłośnie stwierdzając, iż wiosna na pewno zagościła u nas na dobre.

Robimy pyszny soczek i sałatkę owocową

Nasze przedszkolaki wiedzą, że jedzenie warzyw i owoców to samo zdrowie. Dzieci z grupy Smerfy na zajęciach edukacyjnych przygotowały pyszny sok ze świeżych owoców, a następnie przyrządziły wyśmienitą sałatkę owocową. Pamiętając o zasadach higieny i bezpieczeństwa, ochoczo zabrały się do pracy. W kucharskich czapkach i fartuszkach przedszkolaki prezentowały się jak zawodowcy. Pod baczną uwagą pani wychowawczyni dzieci wrzucały owoce i warzywa do sokowirówki, z zaciekawieniem obserwując jak leje się soczek. Owoców był nadmiar więc mali kucharze postanowili przyrządzić jeszcze sałatkę owocową. Końcowa uczta wynagrodziła wysiłek włożony w przygotowanie tych pyszności. Wszystko smakowało wyśmienicie, mniam, mniam…!

Zabawy z chusta animacyjną

Innym rodzajem aktywności ruchowej w naszym przedszkolu są zabawy z kolorową chustą. Dzięki nim dzieci uczą się współdziałania. Ta atrakcyjna forma zabawy, daje im dużo swobody oraz wyzwala ich własną aktywność. Zabawa z chustą może przybierać różne formy. Zawsze jednak dostarcza wiele wrażeń i daje dużo radości. Rozładowuje napięcia i powoduje, że dzieci są otwarte i spontaniczne. Nasze przedszkolaki uwielbiają zabawy z chustą.

(W załącznikach dołączamy scenariusze oraz zdjęcia z przeprowadzonych zabaw)

27.03.2014
Zofia Wojeńska