Przedstawienie edukacyjne "Wyprawa Batyskafem. Misja Skratek" undefined

Przedstawienie edukacyjne "Wyprawa Batyskafem. Misja Skratek"

"Pamiętaj bąbelku miejsce tych rzeczy nie jest w kibelku!" – tak brzmi hasło przewodnie nowego projektu kierowanego do krakowskich przedszkoli. "Wyprawa Batyskafem. Misja Skratek" to zabawny spektakl lalkowy, z ciekawą scenografią, ilustrowany niezwykłą muzyką. Aktorzy w dowcipny sposób poruszają problem śmieci nieodpowiedzialnie wyrzucanych do kanalizacji.
Z kanałów krakowskich od jakiegoś czasu dochodzą niepokojące pomruki i zawodzenia. W Wodociągach Miasta Krakowa podejrzewa się, że może to mieć związek ze smokiem, który przed wiekami utknął w podwawelskich lochach i z czasem przedostał się do miejskich kanałów. Misji badawczej podejmują się naukowiec Dziadek Tadek i jego żądny przygód wnuczek Olek. W trakcie poszukiwań napotykają na niespodziewane przeszkody. Co kryją kanały i dlaczego smok nie może się z nich wydostać?
Misja Dziadka Tadka i wnuczka Olka byłaby zapewne niemożliwa, gdyby nie pomoc przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola nr 11 im. Misia Uszatka w Krakowie, które 26 listopada 2019 roku wzięły aktywny udział w tej niebezpiecznej wyprawie. To dzięki ich podpowiedziom i zaangażowaniu uwolniono smoka z nieczystości, którymi obrósł przez lata przebywając w kanałach. Dzięki takim akcjom Wodociągów Miasta Krakowa rośnie pokolenie świadomych użytkowników wody. Brawo!!!

28.12.2019
Wiola Jadach