Przedstawienie kółka teatralnego ,,Chrońmy przyrodę" undefined

Przedstawienie kółka teatralnego ,,Chrońmy przyrodę"

W ramach obchodów "Światowego Dnia Ziemi", dzieci z kółka teatralnego "Baśniowy Świat" prezentowały swoje umiejętności aktorskie przed uczniami kl.Ia Szkoły Podstawowej Nr 2 oraz kolegami z przedszkola.

Mali aktorzy wcielili się w rolę zwierząt, tj. zająca, sarny, ptaków, jelenia. Odgrywając role, dali obraz degradacji naturalnego środowiska przez człowieka.

"(…) Już do wodopoju wszyscy szybko kroczą. Patrzą – z przerażeniem i nie wierzą oczom (…) A na środku rzeki leży wielka beka, ciecz czarna i gęsta ciągle z niej wycieka. Brak nam czystej wody, co teraz zrobimy. Żyć bez niej nie mogą zwierzęta rośliny (…)".

Niszczenie świata zwierząt ukazane w przedstawieniu dało głęboki przekaz publiczności, która nagrodziła małych aktorów gromkimi brawami.

Danuta Fijałkowska