Przedstawienie ,,Przygoda w lesie"-grupa III undefined

Przedstawienie ,,Przygoda w lesie"-grupa III

,,Bo Ziemia to wyspa, to wyspa zielona
To dom jest dla ludzi i zwierząt…."

Takimi słowami piosenki, dzieci z gr. III opisały naszą planetę, miejsce gdzie żyjemy. Aby je takim zachować, już od najmłodszych lat należy poznawać i utrwalać zasady dbania o środowisko naturalne.
Dnia 22 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Poprzez ciekawe zajęcia, zabawy przedszkolaki z grupy III uczyły się działań proekologicznych np. segregacji śmieci, szanowania wody w przedszkolu i w domu itp. W zajęciach plastycznych, muzycznych wykorzystywano surowce wtórne.
Natomiast na uwieńczenie proekologicznych działań dnia 27.04.2018 dzieci z grupy III zaprosiły wszystkie dzieci z przedszkola na przedstawienie teatralne przygotowane z okazji Dnia Ziemi, pt. ,,Przygoda w lesie".
Na zakończenie każdy przedszkolak złożył uroczyste ślubowanie iż będzie dbał o środowisko i żył w zgodzie z przyrodą, oraz otrzymał Medal Przyjaciela Przyrody.
06.05.2018
Jolanta Dziuba