Relacje

Subskrybuj
PRZEDSZKOLAKI  ĆWICZĄ

PRZEDSZKOLAKI ĆWICZĄ

Prawidłowy rozwój dziecka jest dla każdego rodzica sprawą nadrzędną. Rodzice od pierwszych chwil życia dziecka starają się stworzyć mu jak najlepsze warunki dla rozwoju. Jednym z najważniejszych bodźców rozwojowych jest ruch. Aktywność ruchowa pozwala dziecku na poznawanie otoczenia, opanowanie nowych umiejętności, nawiązywanie kontaktów z innymi dziećmi. Ruch jest podstawowym wskaźnikiem rozwoju i zdrowia- przyczynia się w ogromnej mierze do wzmocnienia odporności organizmu dziecka. Troska o zapewnienie dziecku odpowiedniej ilości wszechstronnego ruchu jest działaniem na rzecz szeroko rozumianego zdrowia dziecka- fizycznego, psychicznego i społecznego.
Podstawową formą działalności dziecka jest zabawa ruchowa. Ćwiczenia gimnastyczne stanowią uzupełnienie zabaw, zwłaszcza w przypadku stosowania ruchu określonego, oddziałującego na stawy czy pewne grupy mięśniowe w celu korygowania postawy.
Ale ważne jest również i to że ćwiczenia sprawiają dzieciom wiele radości.ZAPRASZAM DO OBEJRZENIA KRÓTKIEGO FILMIKU JAK ĆWICZĄ "TYGRYSKI"
wpis edytowano 2013-10-21, 19:22
Komentarze
Avatar
Aby dodawać komentarze musisz się zalogować lub zarejestrować
pozostało:
Brak komentarzy.