PRZEDSZKOLAKI NA WYCIECZCE W KRAKOWIE. undefined
Dzień Oszczędzania Energii

PRZEDSZKOLAKI NA WYCIECZCE W KRAKOWIE.

Wiele radości i uśmiechu na twarzach dzieci pojawiło się podczas przedszkolnej wycieczki do Krakowa. Dnia 19.05.2014. w poniedziałek dzieci musiały wcześniej wstać i przyjść do przedszkola, ponieważ wyjazd był już o godzinie 7:30. Punktualnie wyruszyliśmy w drogę. Pierwszym celem naszej podróży był Teatr Groteska, gdzie udaliśmy się na przedstawienie pt. "Ładne kwiatki". Przedstawienie bardzo się wszystkim podobało za co nagrodziliśmy aktorów gromkimi brawami. Następnie dzieci z grupy młodszej "Kwiatuszki" pojechały do krainy zabaw dziecięcych "Anikino", gdzie miło i w ruchu spędziły swój czas. Zabawy nie miały końca, było dużo śmiechu i radości. Dzieciaki były bardzo zadowolone i z wielkim uśmiechem na twarzach powróciły do domu. Natomiast grupy starsze "Ptaszki" i "Grzybki" pojechały do parku edukacji globalnej "Wioski Świata", która znajduje się u księży salezjanów. Poznały różne wioski świata i brały udział w warsztatach "Dzień z życia w Afryce"
Podczas gry symulacyjnej dzieci, udały się w podróż do Afryki. Tam, w ghańskiej wiosce dowiedziały się jakie są codzienne obowiązki ich rówieśników, z czego dzieci w Ghanie robią zabawki, skąd się bierze czekolada i jak wyglądają lekcje w szkole pod drzewem. Dzieci obejrzały przedmioty i stroje, zarówno z tej tradycyjnej, jak i bardzo nowoczesnej Afryki. Wycieczka wszystkim się bardzo podobała i z pewnością przyniosła wiele korzyści.
29.05.2014
Teresa Hanusiak