"Przedszkolaki pamiętają"- oddajemy hołd poległym w walce z faszystowskim okupantem. undefined

W tym roku przypada 80. rocznica wybuchu II wojny. Wojenne wydarzenia coraz bardziej zacierają się w ludzkiej pamięci. Żyje coraz mniej świadków tamtych smutnych lat, dlatego uwrażliwianie dzieci na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego regionu i lokalnej społeczności jest jednym z zadań edukacji patriotycznej w przedszkolu.
Tradycją naszego przedszkola jest oddawanie czci poległym w walce z faszystami na terenie Trzebini. Co roku w okolicach Święta Zmarłych przedszkolaki składają kwiaty, zapalają znicze oraz minutą ciszy oddają cześć bohaterom poległym podczas II wojny światowej, którym poświęcony jest pomnik w Sierszy.
W tym roku przedszkolaki wraz w wychowawczyniami udały się pod pomnik 25 października w ramach przyłączenia się do akcji MEN "SZKOŁA PAMIĘTA".
Nauczycielki najpierw przypomniały dzieciom komu i dlaczego wybudowano pomnik. Następnie przedszkolaki uporządkowały teren wokół monumentum, po czym oddały cześć poległy w walce z niemieckimi faszystami na terenie Sierszy, składając kwiaty i zapalając znicze.
Wieslawa Dudek