Przedszkolaki ratują  i uczą ratować. undefined

Przedszkolaki ratują i uczą ratować.

W dniu 05.03.2014r, w naszym przedszkolu gościliśmy pana Waldemara Szczepaniaka, który jest Ratownikiem Medycznym przy Szpitalu Specjalistycznym w Pile.
Pan Waldemar nauczył przedszkolaki jak należy powiadamiać o zdarzeniu Centrum Ratownictwa Medycznego oraz jak pomóc poszkodowanemu zanim na miejsce przyjedzie pogotowie. Dzieci miały okazję podjąć praktyczne działania na fantomie oraz poznały zasady postępowania w różnych sytuacjach: podczas upadku, po użądleniu , omdleniu, przy krwotoku z nosa i po zachłyśnięciu.
Na zakończenie spotkania zaprezentowany został film rysunkowy o doktorze Kręciołku w celu uświadomienia najmłodszym - jak bardzo ważne jest podejmowanie działań ratujących życie.
Ważne jest aby oswajać dzieci z zagadnieniami pierwszej pomocy, kształtować właściwe nawyki, które kiedyś staną się dla nich czynnością naturalną.

Serdecznie dziękujemy panu Waldemarowi, który udzielił nam pouczającej lekcji z zakresu pierwszej pomocy. Dziękujemy 

red. K. Grzenkowicz - Krasoń

12.03.2014