Przedszkolaki w bibliotece undefined

Przedszkolaki w bibliotece

W maju dzieci z naszego przedszkola odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Sulmierzycach.
Celem wycieczki było zapoznanie się z pracą i funkcjonowaniem biblioteki, rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz kształtowanie szacunku do książki.
Dzieci dowiedziały się czym jest biblioteka, jak należy się w niej zachować, jakie książki znajdują się w bibliotece, jak zostać czytelnikiem biblioteki. Uzyskały również informację o tym, że z biblioteki mogą także korzystać osoby dorosłe, młodzież i każdy kto chce i lubi czytać książki. Pani Dyrektor Elżbieta Pawlik oprowadziła gości po bibliotece i zapoznała z zasadami korzystania z zasobów biblioteki. Zachęcała również dzieci do czytania, Dzieci obiecały, że będą często odwiedzać bibliotekę nie tylko szkolą ale również publiczną. K.P.
19.05.2015
Justyna Maciejewska