Przedszkolaki w kinie undefined

Przedszkolaki w kinie

Dawno, dawno temu jedyna córka władcy niewielkiego królestwa, Złotowłosa, wybrała się do lasu w poszukiwaniu Gwiazdy Bożego Narodzenia i… słuch o niej zaginął. Królowa zmarła z żalu i tęsknoty za córką, a król przeklął Gwiazdę.
Legenda głosi jednak, że Złotowłosa żyje i że wróci do domu. Trzeba tylko, by Król odnalazł Gwiazdkę i przywrócił jej dawny blask. Nieszczęśnik stara się, lata jednak mijają i... nic. Do czasu!
Pewnego dnia do królestwa trafia bowiem 12-letnia Sonja. Dziewczynka, porwana przez rozbójników, cudem im się wymyka, na dworze zaś poznaje smutną historię Króla i postanawia mu pomóc...

Przedszkolaki obejrzały film pt: "Gdzie jest Gwiazdka?"
Z ciekawością śledziły losy Soni a na koniec słychać było gromkie brawa :-)

W opowieści tej dobro triumfuje nad złem, a wrażliwość ma większą wartość niż wszystkie bogactwa świata.
03.03.2014
Elżbieta Sobolewska