Przedszkolaki w Ośrodku Zdrowia undefined

Przedszkolaki w Ośrodku Zdrowia

Mimo dżdżystej pogody, we wtorek, 25 kwietnia, dzieci z naszego przedszkola udały się z wizytą do miejscowego Ośrodka Zdrowia, by zapoznać się z jego funkcjonowaniem i pracą pracowników służby zdrowia.

Wesoło i z przejęciem maszerowały do wyznaczonego miejsca. Jako pierwsi na miejsce przybyli Piraci i Sowy Mądre Głowy.

Przedszkolaki przywitała pielęgniarka i zaprowadziła do sali fizjoterapii. Pani rehabilitantka zapoznała dzieci z jej wyposażeniem, zaprezentowała sprzęt do ćwiczeń. Dzieci mogły wypróbować piłki, dyski, trampolinę. Wykonywały również różne ćwiczenia korekcyjne, ruchowe, które zaprezentowała pani Ania. Nie obyło się bez pamiątkowego zdjęcia.

Następnie do przychodni przywędrowały młodsze dzieci z grupy Krasnali.
Pani pielęgniarka po przywitaniu zaprosiła dzieci do gabinetu zabiegowego i szczepień. Opowiedziała na czym polega praca lekarza i pielęgniarki. Uświadomiła dzieciom, że kiedy zachorują, to należy odwiedzić lekarza, przyjmować lekarstwa, a czasami zastrzyki. Zastrzyki, choć trochę bolą, to sprawiają, że szybciej zdrowiejemy albo na niektóre choroby nie chorujemy. W gabinecie zabiegowym chętne dzieci mogły sprawdzić, ile ważą.

Następnie Krasnale udały się do gabinetu stomatologicznego, by zapoznać się z pracą lekarza dentysty. Dzieci bardzo miło powitała Pani Anita i w bardzo przyjazny sposób opowiedziała o swojej pracy. Zaprezentowała narzędzia i urządzenia stomatologiczne. Nie brakowało odważnych przedszkolaków do tego, aby usiąść na fotelu. Byli też i tacy śmiałkowie, którzy bardzo chętnie pokazali swoje ząbki. Pani doktor zaznaczyła, że aby nie chorować, należy prawidłowo się odżywiać: zjadać owoce, warzywa, mięso, pić mleko.

Krasnale w imieniu wszystkich przedszkolaków na ręce pani stomatolog złożyły podziękowanie. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem.

Dziękujemy Dyrektorowi i Pracownikom ZOZ w Malechowie za umożliwienie przedszkolakom wizyty w przychodni i życzymy wszelkiej pomyślności oraz wytrwałości w codziennych zabiegach o zdrowie innych.
Danuta Sieklucka