Przedszkolaki w "Podróży do krainy zagadek" undefined

Przedszkolaki w "Podróży do krainy zagadek"

"W książeczce płynie rzeczka
w książce szumi las,
w prześlicznych tych książeczkach
tysiące przygód masz.
Więc kochaj i nie marnuj książki
i kartek nie wyrywaj też.
Najpierw dobrze umyj ręce
a potem książkę bierz."

Dnia 15.05.2015 r. do Przedszkola Samorządowego w Goworowie przybyli aktorzy z Teatru "AKADA" z Białegostoku, by zabrać dzieci w "Podróż do krainy zagadek". Główną bohaterką przedstawienia była dziewczynka o imieniu Karolinka, która nie słuchała rodziców i nie lubiła książek. Jej marzeniem było otrzymanie w prezencie na urodziny laptopa. Była bardzo rozczarowana, kiedy otrzymała od rodziców książkę. Dzięki Pani Zagadce, która zabrała ją w tajemniczą podróż do krainy zagadek, dziewczynka dostała szansę zostania człowiekiem najbogatszym … w wiedzę. Po wielu perypetiach, zmianie zachowania i pomocy przyjaciół, główna bohaterka doceniła książki i wróciła do domu.

Dzieci z zaciekawieniem oglądały przedstawienie, chętnie pomagały wróżce czarować i rozwiązywać zagadki wspólnie z Karolinką. Poprzez zabawne historie przedszkolaki dowiedziały się, jak ważne jest czytanie książek. Poznały również zasady obchodzenia się z nimi oraz tajemnice jakie w sobie kryją.

Przedstawienie uświadomiło dzieciom, że poszerzając swoją wiedzę można osiągnąć upragniony cel. Występ dostarczył nie tylko wiele radości, ale także spełnił cel edukacyjny uwrażliwiając przedszkolaków w wiedzę jaką mogą osiągnąć czytając książki.
17.05.2015
Urszula Kordasz