Przedszkolaki w Wiosce Indiańskiej :) undefined

Przedszkolaki w Wiosce Indiańskiej :)

Kultura Indian fascynuje do dziś wielu ludzi na całym świecie. Żeby dowiedzieć się o niej więcej nie trzeba jednak lecieć aż za ocean, wystarczy odwiedzić Spytkowo niedaleko Giżycka na Mazurach. Tak właśnie uczynili wychowankowie grup "Elfy", "Pszczółki" i "Krasnoludki".

Obiekt ten składa się z dwóch części: Muzeum Indian Ameryki Północnej, gdzie w stuletnim, kamiennym, mazurskim budynku dzieci oglądały kolekcję oryginalnego indiańskiego rękodzieła, strojów, broni, przedmiotów obrzędowych itd. oraz plenerowego modelu Indiańskiej Wioski złożonej z kilku naturalnej wielkości tipi oraz konstrukcji obrzędowych.

Dostosowując poziom opowieści do wieku naszych wychowanków przewodnicy profesjonalnie i barwnie przybliżyli wiedzę o życiu i zwyczajach Indian Ameryki Północnej. Wszystkie te opowieści skupiały uwagę i zainteresowanie słuchaczy, którzy zadawali mnóstwo zaskakujących pytań.

To była naprawdę niezwykła przygoda :)
15.07.2018
Mp Bajka