Przedszkolaki witają wiosnę.  undefined

Przedszkolaki witają wiosnę.

Po długiej zimie, wszystkie dzieci z utęsknieniem oczekiwały przyjścia wiosny. Każdego dnia obserwowały pogodę i przyrodę. Wiosna bowiem, wszystkim dzieciom kojarzy się z przylotem bocianów, śpiewem ptaków, kwitnieniem bazi i pojawieniem się przebiśniegów i krokusów. Sygnałem zwiastującym nadejściem wiosny jest zbliżający się dzień kalendarzowej wiosny tj.21 marca. W tym właśnie dniu w naszym przedszkolu dzieci zebrały się w ogrodzie przedszkolnym w miejscu przeznaczonym na ognisko. Przyszedł czas na pożegnanie zimy, którą symbolizuje kukła słomiana Marzanna. Marzanny przygotowane we wszystkich grupach przez dzieci, panie i rodziców zostały spalona. Podczas pożegnania zimy przedszkolaki głośno wołały:,,Marzanno, Marzanno ty zimowa panno, ciebie dziś żegnamy, wiosnę powitamy". Po pożegnaniu zimy dzieci powitały wiosnę kolorowym gaikiem i piosenkami o tematyce wiosennej.
29.03.2016
Małgorzata Cebula