Przedszkolaki z "Biedronek" pielęgnują ludową tradycje. undefined

Przedszkolaki z "Biedronek" pielęgnują ludową tradycje.

21.03.2012 r. w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste pożegnanie zimy i powitanie wiosny. W tygodniu poprzedzającym pierwszy dzień kalendarzowej wiosny dzieci wzbogacały swoją wiedzę o tej porze roku oraz poznawały zwyczaje ludowe z naszego regionu związane z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny.

Punktem kulminacyjnym była uroczystość przedszkolna, podczas której dzieci dokonały pożegnania starej pory roku i powitały nową. Najmłodsza grupa trzylatków przedstawiła inscenizację pt. "Witaj wiosenko". Następnie głos zabrały dzieci starsze: rozwiązywały zagadki, recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Na cześć wiosny dzieci były ubrane na zielono.

Chociaż pogoda nie dopisała, wśród przedszkolaków panował iście wiosenny nastrój.
21.03.2013
Elżbieta Jasińska