Przedszkolaki z wizytą na Komisariacie Policji w Żarach undefined

Przedszkolaki z wizytą na Komisariacie Policji w Żarach

Policjant to naprawdę przyjaciel nasz bliski.
Przyjaciel, który myśli życzliwie o wszystkich.
Czuwa, żeby się komu co złego nie stało.
Z daleka już widzimy jego czapkę białą.
Myśli o bezpieczeństwie na ulicy i w domu.
Zawsze spieszy z pomocą kiedy trzeba pomóc.
Uśmiecha się do dzieci, ręką do nich kiwa.
Grozi nieraz palcem i tak czasem bywa.

Dnia 5.02.2019r. przedszkolaki z grupy "Kaczorków" pod fachowym okiem st.sierż. Sylwii Tyburskiej zostały oprowadzone po budynku Komisariatu. Zobaczyły wyposażenie policjanta i zostały zapoznane z pracą oraz rolą jaką pełnią w naszym społeczeństwie. Ogromną frajdą dla dzieci było spędzenie kilku minut w radiowozie policyjnym, który miał włączone "koguty i syrenę". Tematem wiodącym spotkania były bezpieczne zachowania na drodze, w domu, na placu zabaw, a także w kontaktach z osobami obcymi. Pani Sylwia starała się przekazać dzieciom, jak reagować w sytuacjach zagrożenia, do kogo zwrócić się o pomoc. Mówiła o pracy policjantów, aby dzieci wiedziały, że rolą policjanta jest nie tylko zatrzymywanie przestępców, ale także udzielanie pomocy, w tym również dzieciom. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem, za co serdecznie dziękujemy.
10.02.2019
Barbara Kłos