Przedszkolaki z wizytą u Strażaków z OSP w Resku undefined
Dzień Strażaka

Przedszkolaki z wizytą u Strażaków z OSP w Resku

Każde dziecko powinno wiedzieć, jak zachować się w sytuacji zagrożenia, np. pożaru oraz do kogo zwrócić się o pomoc w niebezpiecznej sytuacji. Dbanie o bezpieczeństwo swoje oraz innych to jeden z celów wychowania przedszkolnego, aby zrealizować ten cel dla dzieci z grupy "Kłapouszków" i "Króliczków" z Przedszkola Miejskiego im. Kubusia Puchatka w Resku zorganizowano niecodzienną wycieczkę – wizytę w Ochotniczej Straży Pożarnej w Resku. 09 maja w słoneczny wtorek przedszkolaki miały przyjemność zobaczyć z bliska, jak wygląda praca strażaków. Strażacy opowiedzieli o trudnej i niebezpiecznej pracy oraz akcjach ratowniczo-gaśniczych. Dzieci obejrzały od środka wyposażenie pojazdów oraz niezbędne do pracy urządzenia. Wychowankowie dowiedziały się, również że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również usuwają skutki wypadków samochodowych, sprzątają połamane przez wichury drzewa a także pomagają podczas powodzi. Dzięki niezwykłej cierpliwości i zaangażowaniu "gospodarzy" każdy uczestnik wycieczki mógł, choć przez chwilę, zasiąść za kierownicą wozu strażackiego, chętni mogli przymierzyć hełm strażacki. Jednym z atrakcyjniejszych elementów spotkania było wspólne lanie wody z węża strażackiego.
Radości nie było końca. Wizyta w Ochotniczej Straży Pożarnej zakończyła się wspólnym grillem.
Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim pracownikom Ochotniczej Straży Pożarnej w Resku za cierpliwość i ogromne zaangażowanie podczas wizyty dzieci w Państwa placówce. Dziękujemy również wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania naszym pociechom tej niezapomnianej wycieczki. Dziękujemy.
Klaudia Pawłowska