Przedszkolaki z wizytą w piekarni undefined

Przedszkolaki z wizytą w piekarni

Jak powstaje chleb?- na to pytanie przedszkolaki z Publicznego Przedszkola już doskonale znają odpowiedz, gdyż w piątek 11 kwietnia wzięły udział w niecodziennej wycieczce do piekarni Państwa Wieczorków.
Wycieczka do piekarni pozwoliła na własne oczy zobaczyć, jak powstaje chleb. Z wielkim zainteresowaniem dzieci przyglądały się pracy piekarza i uważnie śledziły kolejne etapy powstawania pieczywa. Pani Agnieszka Wieczorek oprowadziła dzieci po najważniejszych pomieszczeniach w piekarni: magazynie z mąką, pomieszczeniach w których wyrasta ciasto, oraz tych w których przechowuje się już upieczone pieczywo. Przedszkolaki poznały produkty, które potrzebne są do wypieku chleba, różne rodzaje pieczywa oraz maszyny, które pomagają piekarzowi w pracy. Dzieci zobaczyły piece do wypiekania chleba obecnie wykorzystywane w piekarni, ale także te, których pierzarze używali w przeszłości. Pani Agnieszka pokazała dzieciom jak obsługuje się maszynę do krojenia chleba na równiutkie kromeczki. Po zwiedzeniu piekarni przedszkolaki otrzymały świeżutkie bułeczki, które zjadły z wielkim apetytem.
Serdecznie dziękujemy Państwu Wieczorkom za umożliwienie nam realizacji tych ciekawych zajęć. N.K.
15.04.2014
Justyna Maciejewska