"Przedszkolaku mały zuchu odpoczywaj zawsze w ruchu" undefined

"Przedszkolaku mały zuchu odpoczywaj zawsze w ruchu"

Gra dydaktyczna dla dzieci w wieku 5 lat. Utrwala cyfry i liczby w zakresie 10. Propaguje aktywny wypoczynek w gronie rodziny. Wdraża do rywalizacji sportowej. Wyrabia cierpliwość i wnosi wiele radości.

W grze biorą udział cztery grupy- rodziny. Każda grupa ma jeden pionek. Grę rozpoczyna grupa, która wyrzuci 6 oczek na kostce. Każde pole oznaczone cyframi od 1 do 10, stawia zadania do wykonania.Cała grupa - rodzina wykonuje wspólnie to zadanie, zaś pozostałe dzieci odmierzają im czas licząc do dziesięciu. Uczestnicy naśladują ruchem dany sposób spędzania czasu.
1. Pływanie kajakiem
2. Wędrówka po lesie
3.Jazda na nartach
4. Jazda na rowerze
5. Pływanie w basenie.
6. Jazda konna.
7. Gra w piłkę
8. Skoki na skakance.
9.Jazda figurowa na łyżwach.
10.Bieganie w terenie.
Wygrywa grupa -rodzina, która pierwsza postawi swój pionek na mecie i prawidłowo wykona wszystkie zadania.Grę można powtarzać wielokrotnie.
Grę wykonała grupa pięciolatków o nazwie "Pupilki"pod opiekią Małgorzaty Lichańskiej
Zespół Szkolno- Przedszkolny im. Jana Pawla II w Głębowicach ul. Oświęcimska 22 32-6089 Osiek.
30.05.2012
Małgorzata Lichańska