Przedszkolne walentynki  undefined

Przedszkolne walentynki

14 luty był dla naszych przedszkolaków prawdziwym serduszkowym dniem miłości i przyjaźni. Mądre Sówki i Pracowite Pszczółki tego dnia od samego rana pracowały, by przedszkolne walentynki były dniem miłych wrażeń: dzieci wycinały serduszka, wytłaczały serduszka ozdobnymi dziurkaczami oczywiście w tym wszystkim pomagały im panie. Tuz po śniadaniu Przedszkolaki wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek, bawiły " matematycznie i logicznie" serduszkami i balonami. Po zabawach w sami wybraliśmy się na wycieczkę do biblioteki by i tam świętować ten serduszkowy dzień. W bibliotece jak zwykle pani Iwonka przygotowała dla dzieci moc atrakcji: Był quiz dla dzieci na temat romantycznych par z baśni i bajek, dzieci znakomicie rozpoznawały i nazywały bohaterów bajkowych i jak przystało na czytający wtorek wysłuchaliśmy walentynkowych przygód Franklina. Potem wszyscy zrobiliśmy serduszkowce kwiatki dla Pani Iwonki. Na zakończenie odbyło się kino walentynkowe dziś nieco inne gdyż były bajki śpiewane. To był bardzo miły dzień dla przedszkolaków.
14.02.2017
Arleta Gorzelana