Przedszkolno-biblioteczne Walentynki  undefined

Przedszkolno-biblioteczne Walentynki

"Nie tylko w Dniu Świętego Walentego bądź dobry dla innych Kolego"
Takie hasło przyświecało naszym walentynkom w przedszkolu. Walentynki to świetna okazja do rozwijania u dzieci poczucia przynależności do społeczności przedszkolnej, nawiązywania kontaktów interpersonalnych oraz zachęcania podopiecznych do okazywania sympatii, życzliwości, akceptacji i tolerancji innym osobom. Przedszkolaki ubrane walentynkowo od rana brały udział w zabawach ruchowych, opowiadaniach o uczuciach, jakie nam towarzyszą, na co dzień. W tym dniu dzieci wzajemnie się obdarowywały laurkami oraz serduszkami, naklejkami etc. Następnie na druga część walentynkowego dnia wybraliśmy się do biblioteki by tam wspólnie z panią Iwonką poznawać perypetie literackich par. Słuchaliśmy opowiadania o Franklinie, rozwiązywaliśmy zagadki typu: "Dobierz do pary" oraz odgadywaliśmy imiona par z bajek. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć. Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko otrzymało walentynkową opaskę oraz pyszne walentynkowe słodycze a panią Iwonkę obdarowaliśmy własnoręcznie zrobiona przez grupę "Mądre Sówki" mega kartką walentynkową. Najważniejsze, że na każdej dziecięcej buzi nie zabrakło w tym dniu uśmiechu, bo przecież o to najbardziej nam chodziło. Zatem przedszkolno-biblioteczny Dzień Walentynowy z pewnością można zaliczyć do udanego. Był to dzień miłych wrażeń.
16.02.2020
Arleta Gorzelana