Przedszkolny Dzień Kota undefined
Dzień Kota

Przedszkolny Dzień Kota

W dniu 17 lutego w Naszym Przedszkolu obchodziliśmy nietypowe święto - "Święto Kota". W tym dniu wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół, zakładając przygotowane wcześniej kocie opaski oraz dorysowując sobie wąsy oraz własnoręcznie wykonując sobie kocie pazurki. Tuż po śniadaniu panie zaprosiły dzieci na zajęcie gdzie bohaterami były wszelkiej rasy i maści koty. Była mowa o kotach domowych, dzikich i o kotach z bajek. Następnie dzieci uczyły się, w jaki sposób opiekować się tymi zwierzętami, oglądały książeczki, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów. Kiedy wydawało się, że to koniec "kocich zabaw" na salę wkroczyła przygotowana przez panią Milenę Kokot niespodzianka: mianowicie pani Milena przyjechała do nas wraz z naszą absolwentką Julką Kokot, która przyjechała odwiedzić nas ze swoimi kotkami: Pusią i Ciciunią. Julia z panią Mileną opowiadały o życiu kotów, pokazywały i omawiały kocie przysmaki oraz ulubione kocie zabawy. Dzieci miały okazję podpatrzeć jak kotki piją mleko lub jedzą swoje kocie przysmaki. Na zakończenie po umyciu dokładnym rączek ( głaskaliśmy koty) otrzymaliśmy od naszych gości słodką niespodziankę o kociej nazwie "Kocie języczki". W tym nietypowym dniu nie zabrakło "kocich spacerków, rozwiązywania zagadek czy wykonywania różnorodnych prac plastycznych, recytowania wierszy i śpiewania kocich piosenek. Ten dzień był pełen wrażeń, wszystkie dzieci wspaniale się bawiły i długo będą miały ten dzień w pamięci.

19.02.2017
Arleta Gorzelana