Przedszkolny Ogródek undefined

Przedszkolny Ogródek

Dzieci z Samorządowego Przedszkola Nr 2 posadziły pierwsze drzewka i krzewy. Zapoczątkowały tym samym przedszkolny ogród. Posadzono jabłonki, wiśnie, krzewy porzeczki; czerwoną, białą , czarną i borówki amerykańskie. Pieniądze na sadzonki pochodzą ze zbiórki od rodziców. Przedszkolaki posadzą też wiele innych roślin: maliny truskawki oraz warzywa . Wyhodowane rzodkiewki, sałata czy szczypiorek, później również owoce będą zbierane na bieżąco i wspólnie zjadane. Każda grupa ma pod opieką jeden zagonek. Wspólne sadzenie i pielęgnowanie roślin, a także przyrządzanie z nich sałatek to element realizowanego programu "Zdrowie na talerzu" oraz wspaniała nauka przez zabawę. Dzieci będą chętnie jadły warzywa i owoce, które same uprawiały.
29.03.2017
Marlena Wasiluk