Przedszkolny program profilaktyki antynikotynowej undefined
Dzień Bez Papierosa

Przedszkolny program profilaktyki antynikotynowej

W tym roku nasze przedszkole po raz drugi przystąpiło do realizacjiz Programu Edukacji Antynikotynowej "Czyste powietrze wokół nas" skierowanego do dzieci przedszkolnych 5-6 letnich ich rodziców i opiekunów. Celem programu jest zwiększenie świadomości dzieci na temat szkodliwości biernej ekspozycji na dym tytoniowy oraz wykształcenie postawy asertywnej w stosunku do osób palących w ich otoczeniu. Propagatorem tego programu jest Państwowa Inspekcja Sanitarna. Nasze dzieci biorą w nim czynny udział poprzez wystawę prac plastycznych, udział w quizie. Postacią promującą ten program, jak również zdrowego stylu życia jest smok Dinek, który uczy dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach , w których inne osoby przy nich palą. Dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach, w których występuje Dinek, wspólnie bawią się, tańczą, improwizują i śpiewają o nim piosenki.
27.05.2014
Ewelina Kaprak