Przegląd Pieśni Patriotycznych, 13.11.2012 undefined

Przegląd Pieśni Patriotycznych, 13.11.2012

Treści patriotyczne są trudnymi do przekazania małym dzieciom. Trzeba to robić poprzez atrakcyjne formy proponowane dzieciom, głownie poprzez działanie i przeżywanie. W ciągu roku jest wiele sytuacji sprzyjających rozmowom o patriotyzmie jako świadomości bycia Polakiem, umiłowania Ojczyzny, jako szacunku do wartości tj. miłość, rodzina. Każdą taką okazję należy dobrze i godnie wykorzystać, aby zasiać w najmłodszych Obywatelach kraju wartości najistotniejsze.

Tematyka patriotyczna przewijała się od jakiegoś czasu podczas zajęć grupowych. Dzieci przygotowywały się do przeżywania wspólnej uroczystości poprzez śpiewanie pieśni patriotycznych, wykonywanie polskich flag i kotylionów w ojczystych barwach. Działania zostały podjęte, aby 13 listopada najmłodsze dzieci z Przedszkola Nr 38 w Krakowie godnie i świadomie przeżyły uroczystość uczczenia 94 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W godzinach przedpołudniowych, przy udziale Pani Wizytator z Kuratorium Oświaty w Krakowie, Pań Dyrektor, Nauczycieli, pracowników obsługi i Rodziców, odbył się Przegląd Pieśni Patriotycznych w wykonaniu 3,4-letnich dzieci z Akademii Zielonego Misia. Uroczystość przygotowały dzieci z grupy Kangurków pod opieką Nauczycieli. Pieśni wykonywane przez grupy młodsze, do akompaniamentu na pianinie Pani Marty, były przeplatane wierszami i tańcami o tematyce patriotycznej. Uroczystość zakończyło wspólne odśpiewanie hymnu Polski.

Kinga Kurczek
13.11.2012