"Przy wigilijnym stole" - zajęcia otwarte dla rodziców undefined

"Przy wigilijnym stole" - zajęcia otwarte dla rodziców

21 grudnia 2012r. panie wychowawczynie grupy "Smerfy" zorganizowały "Wigilijne spotkanie" dla rodziców. Zaproszeni goście przybyli o godzinie 9.30. Powitani przez dzieci i nauczycielki wzięli udział we wspólnej zajęciach o tematyce świątecznej. Każdy rodzic musiał wykazać się wiedzą na temat Świąt Bożego Narodzenia, wieczerzy wigilijnej, ponadto zdolnościami wokalno-muzycznymi: śpiewanie kolęd i zdolnościami plastycznymi (rysowanie choinki na arkuszu papieru z zawiązanymi oczami). W kalamburach słownych zadaniem rodziców był opis ulubionych prezentów, dzieci zaś musiały odgadywać nazwy. Ponadto sprawdzono też sprawność fizyczną w wyścigach zimowych zaprzęgów: rodzice kontra dzieci. W tej kategorii zwycięzcami okazały się maluchy.
Kolejnym etapem zajęć otwartych była praca plastyczna przy stolikach: rodzice z dziećmi kolorowali farbami styropianowe bombki.
Zwieńczeniem spotkania było wspólne dzielenie się opłatkiem, składanie życzeń i kolędowanie przy choince.
18.02.2013
Barbara Bryja