Przygody Doktor Oli Oj Boli undefined

Przygody Doktor Oli Oj Boli

17.10.2013r. nasze przedszkole gościło aktorów Agencji Artystycznej "Teatron" z Wadowic z przedstawieniem "Przygody doktor Oli Oj Boli". Na teatralne spotkanie zebrały się dzieci z wszystkich oddziałów przedszkolnych. "Krasnoludki" i "Smerfy" oczekiwały na miejscu, natomiast "Biedronki" i "Motylki" dotarły pieszo, zażywając po drodze świeżego powietrza i obserwując uroki jesieni.
Przedszkolaki z zainteresowaniem oglądały bajkę, której główną bohaterką była doktor Ola. Co prawda była ona weterynarzem i leczyła afrykańskie zwierzęta, ale zachowywała się podobnie jak lekarz, który leczy chorych ludzi.
W leczniczych zmaganiach doktor Oli towarzyszył asystent - pies Czarek.
Spektakl w ciekawy sposób pokazał dzieciom lekarza przyjaznego swoim pacjentom. Dzięki przykładom zachowania się w czasie choroby różnych afrykańskich zwierząt nawiązał do autentycznych sytuacji, zdarzających się podczas wizyty u lekarza.
Przedstawienie nie tylko uczyło, że należy dbać o swoje zdrowie i higienę osobistą, korzystać z wizyt u dentysty, czy zdrowo się odżywiać, ale także bawiło wszystkich humorystycznymi dialogami. Mali widzowie mogli także aktywnie w nim uczestniczyć, starając się w ten sposób współodtwórcami bajki.
Mamy nadzieję, że od tej pory żaden przedszkolak nie będzie się już bał wizyt u lekarza.
17.11.2013
Barbara Bryja