"PRZYGODY MAŁPKI  FIKI  MIKI" undefined

"PRZYGODY MAŁPKI FIKI MIKI"

Okres przedszkolny to dla dziecka podróż fascynująca, pełna wielkich odkryć, fantastycznych wrażeń, a także nowych doświadczeń.

Przedszkole to doskonałe miejsce, w którym dziecko dokonuje wielu odkryć,nabywa umiejętności funkcjonowania w grupie rówieśniczej,
kształtuje swoją osobowość, próbuje rozumieć i akceptować uczucia,poznaje wartości .

Rolą nauczyciela wychowawcy jest tworzenie warunków do wszechstronnego rozwoju dziecka ,przygotowanie ich do świadomego i odpowiedzialnego uczestnictwa w dorosłym życiu oraz "wprowadzenie dzieci w świat wartości".

Wprowadzając dzieci w świat właściwych wartości należy uczynić wszystko, by były one przez przedszkolaków rozpoznawane -rozumiane -akceptowane i respektowane" w codziennym życiu.

W tym tygodniu dzieci w naszym przedszkolu w ramach zajęć dydaktycznych opracowywały własny katalog wartości i utrwalały zasady do wcześniej ustalonego kontraktu grupowego. Podsumowaniem tych działań było obejrzenie przedstawienia pt. " Przygody Małpki Fiki Miki" na podstawie książki "Awantury i wybryki małej Małpki Fiki Miki" – K. Makuszyńskiego w wykonaniu grupy rozrywkowo-teatralnej "DUET" z Krakowa. Bohaterowie przedstawienia opowiadając o przygodach śmiesznej małpki promowali wartości wychowawcze tj. przyjaźń, dobro , wzajemna pomoc .

10.01.2014
Wiesława Wasilewska