Przygotowania do Świąt Wielkanocnych undefined

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych

W kwietniu Misiaki rozpoczęły omawiać tematykę dotyczącą zwyczajów związanych z Wielkanocą. Na początku przedszkolaki wraz z wychowawcą zorganizowali w sali kącik wielkanocny przynosząc do niego ozdoby i symbole dotyczące zbliżających się świąt. Dzieci również zapoznały się z tradycją ozdabiania jajek, babek i mazurków oraz samodzielnie wysiewały rzeżuchę. Największą frajdą dla dzieci było ozdabianie lukrem i kolorowymi posypkami babeczek, które skosztowaliśmy wspólnie zasiadając do wielkanocnego stołu. Przedszkolaki wraz z wychowawczyniami przygotowały ozdobę wielkanocną na konkurs zorganizowany w naszym przedszkolu. Na ostatnich zajęciach dzieci z radością szukały niespodzianki od Wielkanocnego zajączka. Dziękuję rodzicom, którzy pomogli w jakikolwiek sposób uatrakcyjnić zajęcia przygotowane dla dzieci.
05.05.2019
Magdalena Osowska