Przygotowujemy śniadanie. undefined

Przygotowujemy śniadanie.

Kolejny krok w kierunku samodzielności zrobiły dzisiaj maluszki z naszej grupy przygotowując sobie samodzielnie śniadanie z produktów przyniesionych z przedszkolnej kuchni przez panią kucharkę.

Dzieci najpierw nazywały produkty, obserwowały sposób przygotowywania kanapek z różnych smakołyków a następnie samodzielnie próbowały przyrządzić sobie kanapkę na śniadanie. Miały do dyspozycji plastikowe noże, talerzyki, oraz produkty spożywcze (masło, żółty ser, wędlinę, dżem, ogórek pokrojony w plasterki). O tym, że nie łatwa to sztuka maluszki mogły się przekonać osobiście.

Dzieci wybierały swoje ulubione produkty do przyrządzania kanapek. Ale należy stwierdzić, że wszystkie składniki cieszyły się powodzeniem i prawie wszystkie zniknęły z tacy przyniesionej przez panią kucharkę. Ale na pewno własnoręcznie przygotowane śniadanie bardzo nam smakowały, co widać na poniższych zdjęciach.
27.02.2013
Elżbieta Jasińska