Przystanek Świętego Mikołaja undefined

Przystanek Świętego Mikołaja

W środowy poranek 28 listopada w ramach prezentu mikołajkowego, wyruszyliśmy na wycieczkę do Drzewiny. Właśnie tą miejscowość na swoją siedzibę wybrał szanowny gość z dalekiej Laponii.

Po przyjeździe na miejsce (mimo niesprzyjającej pogody humory dopisywały), wszyscy mogli zobaczyć zwierzęta mieszkające w Przystanku Świętego Mikołaja: psy haskie, osiołka, kozę i owieczki. Potem miała miejsce wizyta w lapońskim namiocie, w którym każdy przedszkolak mógł posłuchać opowieści o tradycjach lapońskich i ogrzać się przy ognisku a także wypić magiczny napój.

Następnym punktem programu były zajęcia w Szkole Elfów: najpierw oglądanie filmu o tym, jak powstają bombki, później warsztaty – ozdabianie przez każde dziecko własnej bombki i układanie świątecznego stroika.

Po skończonej pracy odbyło się spotkanie ze Świętym Mikołajem, co dla wielu dzieci było nie lada przeżyciem! Niektórzy złożyli swoją listę życzeń na świąteczne prezenty.

I tak oto, dzieci zaopatrzeni we własnoręcznie wykonane ozdoby, pełni wrażeń z niecodziennego wyjazdu wrócili szczęśliwie do przedszkola. Teraz wszyscy czekają na wizytę Mikołaja w swoich domach.
09.12.2012
Izabela Mielniczek