"Pszczółka Maja" undefined
Dzień Teatru

"Pszczółka Maja"

Czy o przyrodę warto dbać?Czy świat owadów może być ciekawy?Czy bez pszczół życie człowieka na ziemi byłoby zagrożone?Odpowiedzi na te i inne pytania dzieci znalazły w spektaklu "Pszczółka Maja", który przygotował Narodowy Teatr Edukacji im.Adama Mickiewicza z Wrocławia. Widzowie zostali przeniesieni na łąkę,która jest domem wielu owadów. Dzieci mogły się im przyjrzeć z bardzo bliska. Przebywanie z Mają i jej przyjaciółmi na pewno wzmocniło naszą świadomość ekologiczną, pobudziło wrażliwość na piękno przyrody i nauczyło nas szacunku dla każdego nawet najmniejszego istnienia. Maja to postać, która swoją postawą daje doskonały wzór jak postępować w życiu. To pszczółka,na którą zawsze można liczyć, jest wesoła i w każdej sytuacji gotowa do pomocy innym, nigdy nie przejdzie obojętnie, gdy komuś dzieje się krzywda. Jest ciekawa świata i nie poddaje się, gdy napotyka na swojej drodze problemy. Wie, że w trudnych chwilach może liczyć na przyjaciół. Spektakl wszystkim się podobał Dzieci nagrodziły aktorów gromkimi brawami.
Krystyna Starońska