"Pszczółki" sprawdzały - czy w Pacanowie kozy kują? undefined

"Pszczółki" sprawdzały - czy w Pacanowie kozy kują?

"W Pacanowie kozy kują
więc Koziołek, mądra głowa,
błąka się po całym świecie,
aby dojść do Pacanowa.
Właśnie nową zaczął podróż,
by ją skończyć w Pacanowie.
A co przeżył i co widział
film ten wszystko wam opowie". K. Makuszyński

W poniedziałek 18 czerwca "Pszczółki" wyruszyły w podróż śladami Koziołka Matołka. Przygód mieli niewiele mniej niż bohater bajki, który na stałe zagościł w Europejskim Centrum Bajki im. Koziołka Matołka przy ulicy Kornela Makuszyńskiego w Pacanowie. Dzieci niepostrzeżenie przez mysią dziurkę weszły w "Bajkowy Świat". Podróżowały zaczarowanym pociągiem razem z Czerwonym Kapturkiem i Wróżką odprowadziły bajkowych bohaterów do krajów swojego pochodzenia. Obejrzały bajkę o Bolku i Lolku oraz przedstawienie zatytułowane "Mała Syrenka" w teatrze ukrytym w zaczarowanej szafie. Rozwiązały trudny quiz i niepostrzeżenie z minami zwycięzców mogli opuścić świat bajek. Dzieci w tym niezwykłym miejscu bawiły się znakomicie. Zobaczcie sami.
19.06.2018
Edyta Szymkiewicz -Węgrzyn