Ptasia stołówka undefined

Ptasia stołówka

Przez ostatnie dwa tygodnie dzieci z obu oddziałów przedszkolnych rozmawiały o charakterystycznych cechach zimy, a szczególnie o tym, że trzeba się ciepło ubierać i hartować, bo o chorobę nietrudno.

Rysowały bałwanki, zimowe krajobrazy i poznawały różne gatunki ptaków zimujących dookoła nas. Dowiedziały się, że najwięcej ptaków ginie w zimie z braku wody, dlatego ważne jest, aby pamiętać o wodzie dla nich.

Dokarmianie ptaków zimą pomaga im przeżyć czas, kiedy pożywienia jest bardzo mało. Pozbawione pomocy - mogą zginąć. Przedszkolaki zaopiekowały się żyjącymi w pobliżu szkoły ptakami. Z pomocą swoich rodziców przygotowały różne smakołyki dla swych skrzydlatych przyjaciół, które zawisły na świerku rosnącym na placu zabaw. I tak powstała ptasia stołówka.
11.01.2013
Selwana Szołek