"Ptasia stołówka" u  "Tygrysków" :) undefined

"Ptasia stołówka" u "Tygrysków" :)

Mając na uwadze trudny okres zimowy "Tygryski" nie pozostają obojętne wobec żyjących wśród nas zwierząt.

Przedszkolacy uczestniczyli w cyklu zajęć poświęconych tematyce związanej z przygotowaniem zwierząt do zimy. Podczas tych działań dzieci odkrywały tajniki świata przyrody i zwierząt wykorzystując różnorodne środki dydaktyczne, m.in. książki i albumy o tematyce przyrodniczej zgromadzone w przedszkolnej biblioteczce, kolorowe czasopisma i ilustracje, a także naturalne okazy przyrodnicze zgromadzone przez dzieci i ich rodziców w "kąciku przyrody".

Dzieci 4 letnie podczas zajęć samodzielnie wykonały karmniki dla ptaków, "smakowite kule" dla Sikorek wykorzystując różnorodne materiały. Zabawy i radości było co niemiara, największą zaś satysfakcją dla "małych przyjaciół przyrody" było własnoręczne rozwieszanie przygotowanych smakołyków na trenie ogrodu przedszkolnego. Jak się okazało na gości nie trzeba było długo czekać. Przedszkolaki przez okna sali, każdego dnia mogą obserwować jakim powodzeniem cieszy się "ptasia stołówka".

Wszyscy bardzo dbają i angażują się, aby w żadnym z karmników nie zabrakło ziarenek, okruszków chleba czy świeżej słoninki, a każdy skrzydlaty przyjaciel na pewno znajdzie coś smakowitego dla siebie

Działania proekologiczne podejmowane przez nauczycieli w naszym przedszkolu, dają możliwość rozbudzenia wśród dzieci szacunku dla przyrody, chęci dbania o nią, a także niesienia pomocy zwierzętom, a w sposób szczególny w okresie zimowym.
29.11.2012
Aneta Strzeszewska