"Puchatki"  i "Króliczki" dokarmiają zwierzęta leśne undefined
Dzień Dokarmiania Zwierzyny Leśnej

"Puchatki" i "Króliczki" dokarmiają zwierzęta leśne

Zima, to czas, kiedy trzeba pomagać zwierzętom. Dzieci w naszym przedszkolu wiedzą o tym i każdego roku pamiętają o dokarmianiu zwierząt. 10 stycznia "Puchatki" i "Króliczki" w ramach akcji "Dokarmiamy leśne zwierzęta" udały się na wycieczkę do lasu w Miszewie. Dzięki życzliwości Rodziców i dzieci udało nam się zebrać dużą ilość smakołyków dla leśnych przyjaciół.

W leśniczówce Dębiny zostaliśmy przywitani przez myśliwego pana Stanisława Lasockiego, który zaprosił nas na spacer po ścieżce edukacyjnej. Dzięki niej zdobyliśmy nowe wiadomości o gatunkach i zwyczajach mieszkańców lasu oraz konieczności dokarmiania ich w okresie zimowym. Po wysłuchaniu interesujących opowieści przeszliśmy do paśnika by rozrzucić karmę (marchew, jabłka, ziemniaki, buraki, ziarno, orzechy). Wszyscy z wielkim zaangażowaniem układali przywiezione przez siebie przysmaki dla zwierząt. Następnie przeszliśmy do leśniczówki gdzie mogliśmy zobaczyć futra zwierząt np. lisa, borsuka, kuny. Na zakończenie naszej wyprawy czekała wszystkich atrakcja- możliwość zobaczenia i karmienia dzików.

Mamy nadzieje , że po naszym wyjeździe w lesie zapanowała cisza, zwierzęta niczym nie spłoszone, bez trudu odnalazły karmę, którą zostawiliśmy dla nich. Bogatsi o nowe doświadczenia i pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

Dzieci i nauczycielki serdecznie dziękują: panu Szymonowi Różańskiemu za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu do leśniczówki w Dębinach oraz panu Stanisławowi Lasockiemu za ciekawe opowiadania oraz serdeczne przyjęcie.
20.01.2013
Aneta Strzeszewska